Reakce na článek: Slavkov pod vodou

17.08.2017

Jak píše v dovětku Vyškovský deník: "Důvod? Ucpaná kanalizace. Lidé do ní lijí beton i lepidla". Článek zmiňuje převážně jižní část města, ale určitě nám potvrdí všichni obyvatelé Slavkova u Brna fakt, že s tímto problémem se potýká celé město, je to převážně při velkých průtržích a vytrvalých deštích.

Článek také zmiňuje vyjádření pana Zvonka, ředitele Technických služeb města Slavkova, že "Majitelé domů si například objednají firmu na rekonstrukci. Ta použité maltové směsi, zbytky betonu i lepidla vypustí do nejbližšího kanálu. Tam směs zatuhne a kanál přestane plnit svou funkci". 

Nevíme tedy, zda by se to dalo takto paušalizovat, ano-neděláme si iluze, jsou firmy, které takový přístup mají a že takové jednání není ojedinělé, ale házet tam všechny firmy, řemeslníky, to není uplně košer.

Proč třeba v článku nezazní fakt, že problémy s ucpanými kanály z dešťových vod, zatopí části města v ulicích např.: Kaunicova, Jiráskova, Příční???

Jelikož známe lidi z těchto lokalit a mluvili jsme o nich již dříve a to v roce 2014, víme, že tento problém je dlouhodobého ražení. A dovedete si představit ten problém, který nastane ve chvíli, kdy se do nově postavených bytů ve tolik zmiňovaném projektu KAUNICŮV DVŮR, nastěhují desítky, jestli ne stovky nových lidí, což při objemu 78 bytových jednotek spíše budou stovky? Nejen, že není na to připravena celkově infrastruktura města, není připravena dostačující kanalizace, ta současná má už tak problém. 

V článku to více méně vyznívá, že je to obyvatel Slavkova, který odtoky zacpává, byť formou firmy, která mu staví či rekonstruje dům, ale kam třeba lijí zbytky směsí a malty dělníci, pracující na Kaunicově dvoře? Že by poctivě vše spotřebovali? Nebo mají nádoby, kam zbytky nalijí a odvezou k ekologické likvidaci? A pokud ano, mohou to potvrdit?


Možná by redaktoři vyškovského deníku měli oslovit více lidí, kteří jsou nestraní, o této problematice lecos vědí. Vedení města nikdy neřekne lidem to, co je nesporným faktem. Investice do kanalizace je jistě nutností a uvítáme všemi deseti, to je více než jasné, ale pokud někdo nedostane rozum a bude dávat zelenou megalomanským stavbách v našem městě, pak to vše bude postrádat smysl. 

Nemůže si někdo myslet, že z města, které je situováno tak na 5500 lidí (a to hodně přimhouříme oči), nafoukne do obřích rozměrů a udělá z toho 10.000 - 20.000 město. Tímto tempem to zase tak dlouho trvat nebude. Je to jasné, čím více obyvatel město má, tím větší má dotaci, to se dá ještě pochopit, ale zničit malebné městečko s historií, pro megalomany, co jim jde jen o rychlý zisk, tak to už nikomu asi hlava nebere!

Vedení města by mělo hájit především zájmy občana, svého voliče - nehájit megalomany, co vše zničí, je aby si nacpaly kapsy!

Pokud máte nějaký názor nebo připomínku, klidně nám napište soukromě: 

sprrsc-slavkov@post.cz